Sierpień 08 2020 01:33:22
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Dinozaury przy nim to krasnoludki, dochodzi do 200 ton! Jego język waży 3 tony, a penis jest wielkości samochodu
Jest to największy w historii ziemi ssak jaki kiedykolwiek żył i co ciekawe żyje sobie nadal w naszych czasach, to Płetwal Błękitny. Występuje w wodach wszystkich oceanów, głównie w strefie pelagialu, u wybrzeży widywany sporadycznie. Zwierzę to żywi się planktonem, głównie krylem, którego dziennie połyka 4 tony. Noworodek rodzi się w strefie równikowej, Mierzy on 7 m długości i waży od 2,5 do 3 ton. Płetwal błękitny jest nie tylko największym, ale też najgłośniejszym zwierzęciem na Ziemi. Potrafi wydawać dźwięki o natężeniu 190 decybeli, słyszalne dla innych płetwali z odległości ponad 800/900 km. Oprócz echolokacji w zakresie ultradźwięków, płetwale wytwarzają też dźwięki w celu porozumiewania się między sobą, szczególnie w okresie godowym.
W Puma-Punku odkryto na monolitach anomalie magnetyczne
Puma Punku to fascynujący starożytny kompleks, wcześniejszy niż cywilizacja Inków. Znajduje się w odległości 72 km na zachód od La Paz, wysoko w Andach i jest miejscem wyjątkowym pod wieloma względami. Badaczy od dawna fascynuje liczba megalitycznych bloków wykorzystanych do jego budowy. Ostatnio natrafiono tam również na anomalie magnetyczne! Niewielkie pole magnetyczne generowane przez niektóre bloki skalne w Puma Punku zostało odkryte przez Briena Foerster'a, pisarza zajmującego się tą budowlą od wielu lat. Korzystając z podręcznego kompasu, wskazał on, które konkretne bloki, zdające się emitować dziwne pole. Gdyby okazało się to prawdą, tajemnica budowy kompleksu stałaby się jeszcze bardziej niezwykła. Zgodnie z dotychczasową wiedzą na temat Puma Punku, kamienie używane podczas budowy megalitycznego cudu architektury wycięto z taką dokładnością, aby idealnie do siebie pasowały i mogły być składane bez użycia zaprawy. W efekcie, odstęp pomiędzy poszczególnymi blokami jest tak niewielki, że nie wetknie się między nie nawet kartki papieru. Nauka nie oferuje żadnej odpowiedzi co do tego, jak przetransportowano i obrobiono te niezwykłe bloki.
Obiekt obok słońca zauważony na dwóch zdjęciach z sondy nasa i z ziemi
Zdarzenie tego typu miało miejsce 30 września, kiedy to należący do NASA satelita oraz amatorski astronom zaobserwowali niezidentyfikowany obiekt w okolicy Słońca. Satelita amerykańskiej agencji kosmicznej zarejestrował ogromny świetlisty obiekt w okolicach godziny 1 rano. Zdjęcia przedstawiają coś w rodzaju kuli plazmy odlatującej z powierzchni naszej dziennej gwiazdy. Najpewniej, uznano by to jedynie za błąd kamery, gdyby nie wykonanie bardzo podobnej fotografii przez włoskiego obserwatora nieba, Stefano Farigu. Mężczyzna zrobił swoje zdjęcie podczas zachodu słońca, wieczorem 29 września. Niemalże natychmiast wyznawcy rozmaitych teorii spiskowych zaproponowali wiele "egzotycznych" wyjaśnień, mających wytłumaczyć to zjawisko. Niektórzy uważają, że może ono stanowić dowód istnienia mitycznej planety Nibiru. Inni chylą się ku twierdzeniu, że najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z pojazdem obcej cywilizacji, zdolnej do pobierania energii ze Słońca.
Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé)
Jedną z roślin, z której wytwarza się wywar powodujący odmienne stany świadomości, jest Yage (ayuahuaska). Używana jest w rożnych celach. Wykorzystuje się ją do leczenia różnorakich chorób, jest silnym środkiem odrobaczającym. Młodzi Indianie Jivaro zażywają yage, aby nawiązać łączność z duchami przodków i poznać własną przyszłość. Yage stosuje się również w trakcie bolesnych obrzędów inicjacyjnych, podczas, których uczestników chłoszcze się lub wystawia na ukąszenia mrówek, wykorzystując jego działanie znieczulające. Czarownicy przyjmują yage, aby przewidywać przyszłość, odnajdywać przedmioty zgubione lub skradzione, odkryć sprawcę przestępstwa, leczyć choroby. To ona warunkuje życie religijne Indian Jivaro z ekwadorskiej Amazonii. Wierzą, że czarownictwo jest przyczyną większości chorób. Normalny, widzialny świat jest dla nich "kłamstwem" lub iluzją. Prawdziwe moce, determinujące codzienne wydarzenia są ponadnaturalne i mogą być widziane i manipulowane jedynie z pomocą środków halucynogennych.
Samochód "Śmierci"
Zabił szesnaście osób. Przyczynił się do wybuchu wojny. Zniszczyła go dopiero następna wojna - dokonała tego aliancka bomba, zrzucona na budynek muzeum, w którym stał jako eksponat. Jasnoczerwony sześcioosobowy kabriolet miał niespełna trzysta dwadzieścia kilometrów przebiegu, kiedy dwie osoby z cesarskiej rodziny wiózł na spotkanie ze śmiercią. Został on właściwie skonstruowany specjalnie dla tej pary z okazji wizyty w małej bośniackiej miejscowości Sarajewo. Zdarzenie to miało miejsce 28 czerwca 1914 roku. Sytuacja polityczna w Europie w każdej chwili groziła wybuchem wojny. Brakowało tylko iskry. Arcyksiążę Ferdynand i jego żona księżna Hohenburg wsiedli do wspaniałego pojazdu, żeby przejechać ulicami Sarajewa. Nigdy nie dowiedziano się, dlaczego nie kazali zawrócić szoferowi po tym, jak rzucono bombę na ich samochód. Bomba odbiła się od drzwi i potoczyła na ulicę. Wybuch zranił cztery osoby z orszaku, jadące konno za samochodem. Upewniwszy się, że ranni otrzymują pomoc, książę z małżonką pojechali dalej.
Sens Życia - Śmierć
Może to dopiero Niebo jest naszym właściwym miejscem do egzystencji, a Ziemia jest tak zwaną „strefą testową”, na której dokonuje się segregacji i podziału ludzi, na tych którzy zasłużyli sobie na istnienie ostateczne (Niebo), lub takich, którzy na takie istnienie nie zasłużyli (Piekło). Czy więc nazwiemy śmierć końcem życia, czy początkiem nowego? Bo zapytam się Was, jeżeli poza narodzinami i śmiercią nie ma nic, to po co żyć? Co byście zrobili gdybyście mieli stuprocentową pewność, że po śmierci jest tylko cisza i ciemność (tzn. że nie ma nic)? Ja osobiście bym zwariował, nie mógłbym znieść myśli, że żyjąc zmierzam tylko ku ciemności i nicości. I tak żyjemy ze świadomością nieuchronności naszego losu. Ktoś kiedyś powiedział, że życie to choroba przenoszona drogą płciową, kończąca się zawsze śmiercią. To szczera prawda, z tego powodu nie będzie nam dane nigdy poznać tego co jest po śmierci, ponieważ my wszyscy żyjemy nadzieją i choć boimy się głośno o tym mówić, często płaczemy do poduszki, zastanawiając się co z nami będzie? Wszyscy mamy nadzieję, że za progiem śmierci kończą się cierpienia i zaczyna sielanka, życie wieczne itp. Lecz z drugiej strony, ku naszemu rozczarowaniu możemy niczego nie zaznać, gdyż okaże się, że po śmierci nie ma już nic, tak jakby ktoś zgasił światło i wyłączył fonie. No i po prostu przestajemy myśleć, czuć, słyszeć, istnieć, a naszą ostatnią myślą w takim przypadku byłaby chęć pójścia z reklamacją do Kościoła, którego przepowiednie nie sprawdziły się.
To nie roboty popełniają błędy lekarskie, tylko ludzie
Robot chirurgiczny na sali operacyjnej nie popełnia błędów; jeśli do nich dochodzi, to ludzie są za nie odpowiedzialni, a nie maszyna – powiedzieli chirurdzy w związku z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii. Roboty chirurgiczne do niektórych zabiegów są wykorzystywane również w Polsce, głównie w Warszawie i Wrocławiu. Brytyjskie media poinformowały, że we Freeman Hospital w Newcastle na skutek powikłań pooperacyjnych z użyciem robota da Vinci zmarł 69-letni nauczyciel muzyki Stephen Pettitt. Zdarzyło się to w marcu 2015 r., jednak sprawa ta powróciła w związku z ogłoszeniem wyników śledztwa. To była pierwsza operacji kardiochirurgiczna w Wielkiej Brytanii przy użyciu robota. Głównym jej wykonawcą był dr Sukumaran Nair. Operował on zastawkę mitralną. Podczas zabiegu doszło do rozerwania tętnicy. W mediach podano, że "krew aż trysnęła w kamerę robota". Stephen Pettitt zmarł osiem dni później. "Robot nie podejmuje żadnej decyzji, decyzje wydaje operujący chirurg. Maszyna nie zrobi żadnego ruchu, jeśli operator np. oderwie oczy od konsoli, wtedy robot się zatrzymuje, nie wykona samodzielnie żadnego ruchu. Bo tylko chirurg może wykonać jakikolwiek ruch" - wyjaśnił specjalista.
Listonosz, który ma co najmniej 1300 dzieci. "To były inne czasy"
Badania DNA potwierdziły, że 87-letni listonosz z Nashville w Stanach Zjednoczonych jest ojcem co najmniej 1300 nieślubnych dzieci. "W latach 60. ubiegłego wieku antykoncepcja nie była zbyt popularna" - przyznał mężczyzna, który (podobno) w młodości do złudzenia przypomniał Johnny'ego Casha. Okazuje się, że zwykł on sypiać z kobietami, którym dostarczał przesyłki pocztowe. Gospodynie domowe nie mogły oprzeć się urokowi czarującego listonosza, a ten bardzo chętnie szedł z nimi do łóżka. Okazało się, że nawet "jednorazowy numerek" owocował potomstwem. Fakt, że 87-latek jest ojcem co najmniej 1300, dzieci stawia go w czołówce mężczyzn pod kątem płodności. Sprawa tak licznego potomstwa listonosza wyszła na jaw przez przypadek. Odkrył ją detektyw Sid Roy, który zajmował się sprawą dwóch, z pozory niespokrewnionych ze sobą mężczyzn. Okazało się jednak, że mają oni wspólnego ojca, którym jest 87-letni listonosz. Roy zainteresował się sprawą i zajmował się nią nieprzerwanie przeszło 15 lat. Testy DNA potwierdziły, że listonosz jest ojcem 1300, ale możliwe, że jeszcze większej ilości dzieci.
Najszybszy samolot świata osiągnął prędkość 11,3 tysięcy km/h! To 12 razy szybciej niż samoloty pasażerskie
X-43 to bezzałogowy samolot eksperymentalny ponad 9 razy szybszy od dźwięku, zbudowany przez agencję kosmiczną NASA, najszybszy samolot świata. 16 listopada 2004 roku pobił rekord prędkości dla samolotów bezzałogowych, osiągając na krótko prędkość mach 9,6 (11,3 tysięcy km/h. W ten sposób pobity został poprzedni rekord prędkości, ustanowiony przez samolot takiego samego typu (X-15) 3 października 1967, kiedy maszyna osiągnęła szybkość mach 6,72. Samolot X-43 napędzany jest przez silnik strumieniowy o naddźwiękowej prędkości spalania wykorzystujący do spalania tlen atmosferyczny, nie pobierając go ze zbiornika, co znaczne zmniejszyło jego masę. Silnik ten nie posiada żadnych ruchomych części. Powietrze wlatujące specjalną dyszą pod dziobem, jest sprężane wyłącznie dzięki samej prędkości oraz geometrii kanału wlotowego. Przelatując przez komorę spalania reaguje ze stanowiącym paliwo wodorem. Ma długość 3,5 metra i rozpiętość skrzydeł 1,5 metra przy masie 1 tony.
3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie!
Jest on niewyobrażalnie wielki, najbardziej popularny przez niektóre serwisy opisywany jako największy, prawda jest taka że jest najmniejszy z całej trójki Ma wymiary: 21:5:4 metrów. Człowiek siedzący na nim naprawdę wydaje się być małym robaczkiem. Taka jest prawda. Tysiąctonowy głaz w Baalbek, oprócz jeszcze kilku 800-tonowych głazów, jest idealnie wyszlifowanym graniastosłupem. Tylko do czego miał służyć? Tego nie wiemy. Tak właściwie to po co starożytnym tak ogromne kamienie? A może inaczej trzeba zadać to pytanie. Jak oni dokonali wykopania takiego monumentu, wyszlifowania go i przywiezienia z kopalni oddalonej pół kilometra, na to miejsce gdzie teraz stoi. Dokonania ich są jednak niesamowite.Drugi pradawny monolit został odkryty w tym samym kamieniołomie w latach 90. XX wieku. Jego waga szacowana jest na 1242 ton!, przewyższa wymiary "Kamienia południa". 'Cegła' ma długość 19,5 - 20,5 m, szerokość 4,34 - 4,56 m, wysokość 4,5 m, przy założeniu, że jego kształt jest spójny, jego część jest niewidoczna ponieważ znajduję się pod ziemią. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, uważa się, że waży on od 1200 do 1500 ton! Trzeci monolit w kamieniołomie Baalbek, to prawdziwy rekordzista...
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,503
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,447
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 5,621
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,322
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,171
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,743
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,654
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,029
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,978
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,341
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,333
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,298
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,098
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,054
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,925
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,914
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,884
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,810
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,720
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,710
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,385
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,359
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,348
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,343
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,285
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,284
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,278
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,277
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,257
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,237
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,236
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,223
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,131
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,092
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,090
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,075
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,031
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,002
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,936
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,932
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,922
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,914
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,855
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,841
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,820
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,777
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,740
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,731
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,670
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,666
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,728,816 unikalne wizyty