Styczeń 25 2020 11:52:53
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM
Naukowcy z Expedition Antarctica rozpoczęli 50-dniową ekspedycje przez lodowy kontynent i odkryli bardzo dziwne stworzenie 3500 metrów pod lodową powierzchnią Antarktydy.

Nie jest podobne do żadnego stworzenia, jakie do tej pory znała nauka ...

Zostało odkryte przez naukowców na pokładzie nowozelandzkiego statku badawczego RV Tangaroa.

„Z przodu ma coś całkiem interesującego, co w pewnym stopniu porównało go do małego hipopotama” - powiedział dr Kareen Schnalbel, biolog morski w National Institute of Water and Atmospheric Research.

„Nie wiemy, ile ich tam jest, ale nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem”.
Tymczasem ludzie na Twitterze porównali niesamowite odkrycie z tym stworzeniem z horroru science fiction z 1982 roku "The Thing".

Podczas gdy misja wciąż trwa, naukowcy opublikowali na YouTube dokument zatytułowany The Secrets of Antarctica, opisujący wszystkie niesamowite odkrycia dokonane do tej pory.
Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia
Eksperci kryminalistyczni stworzyli szczegółową rekonstrukcję neolitycznej kobiety znalezionej w jaskini na Gibraltarze.

Nazwana Calpeia w nawiązaniu do klasycznego imienia Gibraltaru, kobieta, która miała być w wieku 30 lat, kiedy zmarła, została starannie odtworzona w ciągu sześciu miesięcy przez zespół kierowany przez konserwatora Muzeum Narodowego Gibraltaru Manuela Jaena.

Jej szczątki zostały odkryte w jaskini w 1996 roku.

„Byliśmy w stanie wydobyć DNA z czaszki, dzięki czemu wiemy wiele rzeczy” - powiedział profesor Clive Finlayson.

„Wiemy, że była kobietą, wiemy, że miała rysy związane z ciemnymi włosami / oczami”.

„Ciekawe było to, że kiedy spojrzeliśmy na jej pochodzenie, 10 procent jej genów pochodziło z miejscowych mezolitycznych myśliwych, ale 90 procent jej genów pochodziło z Anatolii [współczesna Turcja]”.

Ukończoną przebudowę odsłonił 10 września minister dziedzictwa dr John Cortes.

„Kiedy zobaczyłem to, co inni zobaczą za kilka dni, zapierało dech w piersiach, gratulacje dla Manuela za tę niesamowitą pracę”- powiedział.

„Ta młoda dama, myślę, że miała pod koniec życia30/40 lat, mieszkała na Gibraltarze siedem i pół tysiąca lat temu. Została pochowana w jaskini w Europa Point”
Marynarka Wojenna USA potwierdza, że ​​materiał filmowy o UFO jest prawdziwy | FILM
Materiał wideo przedstawiający pilotów amerykańskiej marynarki wojennej ścigających dziwne niezidentyfikowane obiekty latające został potwierdzony jako prawdziwy.

W 2017 i 2018 r. New York Times opublikował trzy filmy pokazujące pilotów amerykańskiej marynarki wojennej próbujących ścigać niezidentyfikowane obiekty na dużych wysokościach podróżujące z hipersoniczną prędkością.

Obiekty nie wykazywały widocznych skrzydeł, znaków ani nawet żadnych widocznych środków napędowych.

Teraz Joseph Gradisher, rzecznik Zastępcy Szefa Operacji Morskich ds. Wojen Informacyjnych, zgłosił się do "The Black Vault", że te filmy są autentyczne.

Utrzymuje, że marynarka wojenna USA uważa te obiekty za „niezidentyfikowane zjawiska latające”. Filmy nigdy nie zostały zatwierdzone do wydania i zostały przypadkowo rozpowszechnione przez byłego pracownika Pentagonu.

Pierwotnie były przeznaczone do dodania do wewnętrznej rządowej bazy danych.

Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że to potwierdzenie nie oznacza, że ​​obiekty z natury miały charakter pozaziemski, amerykańska marynarka wojenna nie wie, czym są i mogą być to tajne obiekty innych mocarstw takich jak Rosja, czy Chiny.

W wywiadzie dla „New York Times” emerytowany dowódca amerykańskiej marynarki wojennej David Fravnor powiedział, że latający obiekt, który obserwował z kokpitu, miał „długość około 40 stóp i owalny kształt”. Z kolei porucznik Ryan Graves, pilot myśliwca F/A-18 Super Hornet, powiedział „Timesowi”, że obiekty, które widział w 2014 i 2015 roku, wyglądały jak „kula otaczająca sześcian”.

Obiekty zostały wykryte na różne sposoby. Fravnor i inni piloci widzieli „niezidentyfikowane zjawiska lotnicze” na własne oczy. Operatorzy radaru na pokładzie pobliskiego krążownika rakietowego USS Princeton obserwowali obiekty przez „kilka tygodni” za pomocą systemu radarowego SPY-1.
Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok"
Paleontolodzy zidentyfikowali jedno z największych latających stworzeń, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.

To olbrzymie stworzenie, które szybowało po niebie w kredzie 76 milionów lat temu, zostało nazwane Boreasami Cryodrakon , co oznacza „Zamrożony smok z północy”(Frozen dragon of the north)

Odkryty pierwotnie w Dinosaur Provincial Park w południowej Albercie 30 lat temu, częściowy szkielet był mylony z innym rodzajem pterozaura do niedawna, kiedy nowa analiza pozwoliła ekspertom w końcu rozpoznać go jako nowy gatunek.

Ten olbrzymi latający gad, o rozpiętości skrzydeł ponad 10 metrów i wadze ok ćwierć tony, najprawdopodobniej zjadłby wszystko, w tym małe dinozaury.

„Są to jedne z najbardziej charyzmatycznych zwierząt kopalnych” - powiedział Michael Habib z Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles.

„Były inspiracją dla niezliczonych filmowych potworów i kluczem do zrozumienia ekologii i globalnych ekosystemów na całym świecie”.

„Podobnie jak dzisiaj latające zwierzęta, mogą dostarczyć ważnych wskazówek na temat tego, jak zwierzęta w tym czasie reagowały na zmiany klimatu”.
W piątek 13 nad Leicester pojawiły się płonące obiekty UFO, wywołały panikę i zamieszanie | FILM+Wyjaśnienie
Wieczorem w piątek 13 w mediach społecznościowych zawrzało, ludzie zaczęli masowo informować o niezwykłym spektaklu nad miastem.

Piątek 13 nie był najlepszym dniem dla takiego wydarzenia, kiedy na niebie wiele płonących obiektów zaczęło krążyć nad Leicester, mieszkańcy byli dodatkowo zakłopotani i zaniepokojeni tym, co się dzieje.

W mediach społecznościowych szybko pojawiły się doniesienia o tym zjawisku, ale najwięcej telefonów otrzymała od mieszkańców lokalna policja, którzy wierzyli, że byli świadkami katastrofy lotniczej.

Niektórzy nawet wierzyli, że obiekty miały charakter pozaziemski.

„Widziałem osiem różnych obiektów z płomieniami, które następnie znikają” - powiedział świadek Jess Taylor.

„Wyglądają jak rakiety lub wybuchające części w samolotach”.

„Na niebie lecą dwie niebieskie kule światła”, napisał inny facebook Mackay Jamie. „To dziwne. Na pewno mamy UFO nad Leicester tej nocy, ludzie”.

Jak się jednak okazało, wyjaśnienie było banalne, aczkolwiek organizatorzy i policja publicznie powinni o tym powiadomić mieszkańców, tak się nie stało, organizatorzy poinformowali policje, a ta 'zapomniała' poinformować miasta.

„Jesteśmy świadomi planowanego wydarzenia, w którym iinnowacyjne wojskowe fajerwerki są odpalane z samolotów w rejonie Wigston i Leicester” - napisała policja na Twitterze.

Proszę nie zgłaszać tego policji, ponieważ organizatorzy już nas o tym poinformowali. To samo wydarzy się jutro (sobota)”.
Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił
Norweski wędkarz Oscar Lundahl doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi rybackiej na widok ryby, którą złowił ...

Złowiony okaz to prawdopodobnie "Chimeras Monstrosa Linnaeus" słabo opisana przez naukowców ryba z prostego powodu, bardzo cięzko jest ją spotkać, a co dopiero złowić. Ma nieproporcjonalnie do ciała bardzo duże oczy, żeby lepiej widzieć w morskich głębinach. Owy okaz został wyłowiony z głębokości 800 metrów!

Lundahl łowił na 4 wędki, a przynętą okazałą się "Makrela"

„To było niesamowite. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Po prostu wyglądało to bardzo dziwnie, trochę jakby z kosmosu. Byłem bardzo przerażony, zwijanie go zajęło mi około 30 minut” -powiedział.

Pan Lundahl twierdzi, że ze względu na ekstremalną zmianę ciśnienia ryba tego nie przeżyła.

Nie chcąc go marnować, powiedział, że zabrał rybę do domu i usmażył. Mimo brzydkiego wyglądu było pyszne.

„To trochę jak dorsz, ale smaczniejsze” - powiedział.
Naukowcy przez przypadek odkryli najczarniejszą czerń na naszej planecie!
Inżynierowie z MIT przypadkowo stworzyli materiał 10 razy czarniejszy niż cokolwiek, co było wcześniej i choćby był bardzo nierówny, ludzkie oko zawsze będzie widziało go jako spłaszczoną materię.

Osobliwy materiał, który składa się z pionowo ustawionych nanorurek węglowych wyhodowanych na wytrawionej chlorem folii aluminiowej, jest w stanie pochłonąć aż 99,995% całego przychodzącego światła, to jest niesamowite, światło się praktycznie od niego nie odbija!

Został stworzony całkiem przypadkowo podczas wysiłków mających na celu zwiększenie właściwości elektrycznych i termicznych nanorurek węglowych poprzez hodowanie ich na aluminium i innych materiałach przewodzących prąd elektryczny.

Materiał bije poprzedni rekord „czerni” Surrey NanoSystems za jego stworzenie, znany jako „Vantablack”, który jest w stanie pochłonąć 99,96% całego światła.

Od tego czasu został wystawiony w postaci czarnego diamentu na wystawie „The Redemption of Vanity” na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Istnieją jednak również praktyczne zastosowania takiego materiału.

„Istnieją zastosowania optyczne i kosmiczne w przypadku bardzo czarnych materiałów, artyści interesowali się czernią, sięgając daleko przed renesansem” - powiedział prof. Brian Wardle.

„Nasz materiał jest 10 razy czarniejszy niż cokolwiek, co kiedykolwiek zostało zgłoszone, ale myślę, że najczarniejsza czerń jest ciągle zmieniającym się celem”.

Czarna dziura, móże nie być żwykłą dziurą, tylko materią pochłaniającą w zupełności światło.
Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM
Niedawno pojawiły się w Internecie nagrania przedstawiające duże zwierzę wężowate wypływające z jeziora Loch Ness.

Teoria, że ​​niektóre obserwacje słynnego szkockiego potwora z Loch Ness można przypisać dużym "węgorzom" w wodzie, zyskała w tym tygodniu bardzo dużą popularność, teraz mamy kolejny film, na którym widać dość duże stworzenie przypominające węgorza przepływające przez mętne wody rzeki Ness.

Jezioro Loch Ness jest połączone z oceanem dwiema drogami wodnymi - rzeką Ness i Kanałem Kaledońskim, co oznacza, że ​​istoty z morza mogą przedostać się do jeziora.

Na filmie widać łososia pływającego na pierwszym planie, takie łososie nie są wcale takimi małymi rybami, dorastają do ok 2 metrów, podczas gdy węgorz (lub cokolwiek to jest) jest proporconalnie dużo większy, dziwi też jego grubość i długość, to coś jest ledwo widoczne w tle mroku, ale jego rysy i gigantyzm są doskonale zauważalne, płynie od lewej w kierunku prawej strony, mądry łośoś wolał nie ryzykować i zszedł mu z drogi.

Uważa się, że zwierzę przemieszcza się z jeziora Loch Ness w kierunku morza, sądząc po prądach wodnych.

Trudno dokładnie określić jego wielkość, ale nie jest to zwykły "węgorz" Co to właściwie może być? Nie wiemy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania.
Jacob Pina oszołomił internautów, gdy ujawnił swój olbrzymi 13 cm kciuk | (FILM)
Jacob Pina oszołomił internautów, gdy ujawnił, że jego niezwykle duży kciuk ma dwa razy większą długość, niż u innych, a ma on 12,7 cm.

20-letni student college'u, który pochodzi z West Port w stanie Massachusetts, ma tak nieproporcjonalnie ogromny kciuk, że darowałbyś sobie gadkę że to fake.

Jak się jednak okazuje, jego śmiesznie przewymiarowana cyfra to prawdziwa okazja.

Pina nie wie, dlaczego jego kciuk - o długości około 13 centymetrów - jest tak duży, jednak po przesłaniu jego zdjęć i nagrań wideo w mediach społecznościowych zyskał spore uznanie.

„Nie ma powodu, dla którego jest to tak duża anomalia” - powiedział. „Kiedy ludzie widzą mój kciuk, wariują i mierzą go obok własnego kciuka, świetnie się z tym bawię”.

„Zawsze wspaniale jest być innym i przyjąć własną esencję”.
Dwa niezidentyfikowane obiekty latające nad lotniskiem w Orlando nadal pozostają tajemnicą (FILM)
Na nagraniu widać lądujący samolot pasażerski, jego prędkość to około 230km/h, z prawej strony strony pędzi niezidentyfikowany obiekt latający przecinający chmurę z prędkością ok 8000 km/h, cała akcja dzieje się w stanie Kaliforna w mieście Orlando na lotnisku "(Orlando International Airport", jakby tego było mało czujne oko wychwyci drugi obiekt, ale skupmy się na tym pierwszym ...

Zdecydowana więkoszość ludzi/ufologów twierdzi, że na 100% bezapelacyjnie musiało być to UFO, mało osób natomiast wie, że największą prędkość świata w powietrzu zanotował samolot "X43" osiągnął on prędkość 11,3 tysięcy km/h! To 12 razy szybciej niż samoloty pasażerskie, przyponijmy też fakt , że w roku 1967, 52 blata temu samolot "X15" osiągnął 6,72 mach!
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 12,846
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 5,914
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,713
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,610
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 3,788
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,581
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,509
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 3,179
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 2,891
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 2,860
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,580
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,522
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 2,395
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,385
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,330
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,327
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,241
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,028
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 1,969
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 1,929
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 1,840
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 1,832
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 1,807
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,802
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,767
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,679
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,672
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,659
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 1,606
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,592
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,558
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 1,537
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,523
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 1,520
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,506
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 1,490
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 1,420
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,402
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,382
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,327
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 1,324
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,311
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,270
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,248
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,237
· Dziwne zdjęcie sprzed 78 lat przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający Czytano: 1,227
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,178
· Naukowcy przez przypadek odkryli najczarniejszą czerń na naszej planecie! Czytano: 1,173
· Neandertalczycy byli mądrzejsi od współczesnych ludzi „Ostatni” neandertalski naszyjnik odkryto w Hiszpanii Czytano: 1,171
· Ziemia się cały czas rozszerza, tak samo jak wszechświat i inne ciała niebieskie Czytano: 1,168
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 770,852 unikalne wizyty